Jesteś tutaj: OFERTA Regulamin

KILKA CENNYCH INFORMACJI dotyczących SESJI ZDJĘCIOWYCH u FOTOGRAFIA SANDRA ŁUTCZYN

 1. Decyzja o skorzystaniu z usług fotografa jest równoznaczna z akceptacją REGULAMINU.
 2. Zanim umówią się Państwo na sesję zdjęciową mają Państwo czas by zapoznać się z ofertą oraz stylem zdjęć jakie wykonuję. Na pewno nie dostaną Państwo innego rodzaju zdjęć, niż te, które Państwo widzieli w „Galerii Zdjęć” i na które Państwo podpisali umowę.

 3. Nie FOTOGRAFUJĘ za DARMO! Fotografia to też praca jak każda inna, która wymaga ogromnego doświadczenia i odpowiedzialności (szczególnie przy pracy z dziećmi) wielogodzinnych prac z modelkami/modelami oraz dokładnej pracy przy wyborze i obróbki graficznej zdjęć.

 4. „Przecież to tylko chwila” nie znajdzie Pani dzisiaj czasu? Nie, Niestety nie znajdę. Moi drodzy sesję zdjęciowy przeważnie umawiane są z wyprzedzeniem. Do takiej sesji zdjęciowej trzeba się odpowiednio przygotować, dobrać dodatki, stworzyć odpowiednią stylizację.

 5. Szukam FOTOGRAFA – WOLONTARIUSZA – to szukaj dalej :)

 6. Jeżeli wybierają Państwo dogodny dla siebie Pakiet zdjęć bardzo proszę się do niego ustosunkować „Przykład” Jeżeli wybierają Państwo pakiet dziecięcy proszę nie oczekiwać że zdjęcia będą wykonywane całej rodzinie, od tego są sesje rodzinne i odpowiednio przygotowane pakiety do wyboru.

 7. Gotowy materiał przekazany Zleceniodawcy staje się jego własnością, jednakże Wykonawca zachowuje prawa autorskie, na potrzeby własnych promocji w mediach (strona internetowa, strona facebook, strony poświęcone fotografii, wizytówki, ulotki, banery, plakaty itp. W przypadku nie wyrażenia zgody na publikację należy o tym powiadomić Wykonawcę.

 8. Po wykonanej sesji zdjęciowej fotograf w ciągu 3 dni roboczych wysyła do klienta surowe zdjęcia do wyboru przez portal fotograficzny zalamo.com bądź mafelo.com
 9. W przypadku zdarzeń losowych (choroba, nagła wizyty rodziny itp.) w wyniku, których klient bądź fotograf nie będzie w stanie wykonać usługi w tym dniu, dopuszcza się wyznaczenie nowego terminu wykonania sesji zdjęciowej, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.Sesję wykonujemy o umówionej godzinie.Fotograf czeka na klienta 15 min. W razie dłuższego spóźnienia bez powiadomienia zleceniodawcy sesja może się nie odbyć bądź być skrócona. Szanujmy swój czas. :)

 10. Chętni na sesję zdjęciową muszą powierzyć mi swoje imię i nazwisko, adres e-mailowy oraz numer telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących moich usług. Dotyczy to np. stworzenie galerii on-line, w której klient dokonuje wyboru fotografii i produktów, kontaktu e mailowego bądź telefonicznego. Dane nie zostaną przekazanie nikomu innemu. Podając swoje dane zgadzają się Państwo na przetwarzanie ich przeze mnie w ramach moich usług.
 11. Gdy materiał zostanie przekazany zleceniodawcy katygorycznie zabrania się przekształcania fotografii własną obróbką graficzną, oraz filtrowaniu ich przez programy np. w Instagramie, psuje to wizerunek oraz markę Fotografa.

 12. Bardzo proszę nie wykonywać na sesji zdjęciowej – własnych zdjęć aparatem bądź telefonem komórkowym.

 13. Fotograf oddaje gotowy materiał tylko i wyłącznie z obrobionymi fotografiami. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość zdjęć jaką zakupił. Na pytanie klientów typu: „ale przecież robiła Pani tyle zdjęć”?, „a czy mogę otrzymać wszystkie fotografię”? Kochani po pierwsze ujęć jest bardzo dużo i często są to te same ujęcia, a po drugie możecie zdjęcia zakupić - na tym polega moja praca.

 14. Przy podpisywaniu umowy między klientem a fotografem wyrażacie Państwo zgodę na upublicznienie swojego wizerunku na: facebook / SŁ Fotografia, instagramie: Sandra Łutczyn Fotografia, na stronię www.fotografiasandralutczyn.pl, podczas wystaw, wernisaży, warsztatów, publikacji w prasie czy materiałach reklamowych (banerach, ulotkach, wizytówkach) Zgoda dla fotografa jest szczególnie ważna, bo to jedyna droga by móc promować swoją pracę.
 15. Sesję zdjęciowe wykonuję w domowym Studiu – NIE DOJĘŻDŻAM DO KLIENTÓW! Z uwagi na fakt, iż posiadam bardzo dużo rekwizytów, które ciężko zmieścić w jedną torbę.

 16. Dodatkowy retusz zdjęcia np.: (fotomanipulacje, sklejanie 3 zdjęć w jedno, dokładny retusz twarzy, dodawanie obiektów na zdjęcie ) dodatkowo płatny 100 zł za zdjęcie.

 17. W soboty pracuję do godziny 15:00, sesje umówione i realizowane po godzinie 15:00 są dodatkowo płate 50% ceny wybranego pakietu ( Nie dotyczy reportaży ślubnych i plenerów ślubnych)
 18. W niedzielę wykonuję reportaże okolicznościowe takie jak Komunia Święta czy Chrzest Święty. Inne sesję umówione i realizowane w niedzielę dodatkowo płatne 100% ceny wybranego pakietu (Nie dotyczy reportaży ślubnych i plenerów ślubnych)
 19. Odbiór końcowego produktu: Klient może odebrać materiał osobiście bądź skorzystać z opcji wysyłki. Opcja wysyłki to koszt 20 zł przesyłka kurierska (nie wysyłam za pobraniem). Odbiór osobisty musi nastąpić do 7 dni od otrzymania informacji, że produkt jest gotowy.